Błędy w przedłużaniu rzęs

Czy możemy być pewne (i jak to sprawdzić), że zęby które zrobił nam stomatolog są poprawnie zrobione? Gdzie gwarancja, że keratynowe prostowanie włosów zostało wykonane w prawidłowy sposób? W końcu -  skąd możemy wiedzieć, że rzęsy które mamy na swoich oczach są jakościowo dobre i nie zrobią nam krzywdy czy wystarczająco pięknie wyglądają?

 

Tak naprawdę nie możemy, bo ocenić to na 100% jest w stanie tylko profesjonalista.

Ale my możemy cieszyć się z ich pięknego wyglądu.

Jakie błędy mogą popełnić stylistki przedłużania rzęs i z czym to się wiąże?

 

Wykorzystanie słabych jakościowo materiałów - wiadomo, że jakość ma znaczenie, i to ogromne. Tanie produkty są sztywne i nieelastyczne w dotyku, w całości tworzą niedopasowany efekt. A płyny (używane przy zabiegu) mogą wywołać alergię.

 

Posklejane rzęsy – bardzo częsty błąd, którego klientka nie jest w stanie zauważyć na pierwszy rzut oka. Widoczne jest to dopiero wtedy, gdy zacznie przeglądać swoje rzęsy z bliska, w powiększającym lusterku i w sposób bardzo szczegółowy przekładać każdą rzęsę po kolei. Prawidłowo - na każdą rzęsę naturalną powinna być doklejona jedna rzęsa sztuczna (w przypadku metody „Classical Lashes”), dwie lub więcej (w przypadku metod objętościowych) – wtedy jest to całkowicie bezpieczne. Posklejane sztuczne rzęsy mogą zaburzyć proces wzrostu rzęs naturalnych.

 

Rzęsy bardzo blisko przyklejone do powieki - przez co klientka może odczuwać dyskomfort. Poczucie kłucia, swędzenia. Odczuwa się wtedy ciągłą potrzebę drapania oczu, przez co rzęsy szybciej wypadają. Ten dyskomfort minie, kiedy rzęsy trochę odrosną.

Rzęsy za daleko przyklejone od powiek - co powoduje mocniejsze obciążenie rzęs naturalnych. Gdy popełni się ten błąd, rzęsy wyglądają jakby klientka wykonała zabieg przynajmniej tydzień temu, czyli są poplątane i nie wyglądają „świeżo”.

Źle dobrana metoda do rzęs naturalnych - zbyt długie czy za grube rzęsy mogą obciążać rzęsy naturalne. Jeżeli stylistka nieprawidłowo dobrała rzęsy (czy też klientka chce bardzo długie i gęste rzęsy, a naturalne ma słabe i cienkie), to nie ma żadnej gwarancji, że naturalne rzęsy nie zostaną uszkodzone.

 

Nieprawidłowo dobrany efekt do urody - istnieją określone reguły, według których przeprowadzany jest zabieg i dobierany jest efekt przedłużonych rzęs, np.  do twarzy, oczu kobiety. Jeżeli ma ona bardzo małe, wąskie oczy, to nie możemy jej doczepić długich i prostych rzęs, bo mogą wizualnie całkowicie zamknąć oczy. Lub kiedy kobieta ma dużą przestrzeń pomiędzy powieką a brwią, to krótsze rzęsy byłyby w ogóle niewidoczne.  Oczywiście jest jeszcze kwestia gustu, ale to już zupełnie inna historia.

 

Te wszystkie błędy wychodzą przez brak wystarczającej wiedzy i doświadczenia u stylistek.
Z drugiej strony jest jeszcze kwestia – na co powinna zwrócić uwagę klientka przy wyborze odpowiedniego salonu?

 

Obowiązkowo, przed wizytą powinnyśmy obejrzeć zdjęcia miejsca, do którego zamierzamy iść.  Chodzi przede wszystkim o zdjęcia, przedstawiające prace stylistek (warto zwrócić uwagę, czy wszystkie zdjęcia są zrobione w mniej więcej jednym stylu, wtedy jest gwarancja że te prace zostały wykonane przez stylistki tego salonu - możecie sprawdzić fanpage Her Eyes Studio i zobaczyć, jak przykładowo to powinno wyglądać). By wizyta nie zakończyła się dużym rozczarowaniem (efekt końcowy przedłużania jest zupełnie inny, niż ten, o którym marzyłyśmy), warto wybrać najbardziej odpowiadające nam zdjęcie (z zamieszczonych na facebooku czy Instagramie danego studia) i pokazać je stylistce.


Ważne! Jeżeli po zabiegu pojawiły się jakiekolwiek niekomfortowe odczucia, najlepiej zadzwonić do stylistki i dowiedzieć się, jaka może być tego przyczyna.

 

Wybierajcie najlepszych, bo jesteście warte najlepszego.

 

 

Autor: Alona Ruban