Co stylistka bierze pod uwagę podczas wykonania stylizacji brwi?

 

Podczas stylizacji brwi stylistka wyznacza  trzy główne punkty. 

 

Początek brwi. Od zagłębienia nosa prowadzimy linię pionową. W przypadku szeroko rozstawionych oczu dopuszczalne jest przesunięcie w kierunku wewnętrznym o 1-2 mm, dzięki czemu optycznie je do siebie zbliżymy. Z kolei przesunięcie w kierunku zewnętrznym pozwoli odsunąć od siebie oczy.

 

Punkt najwyższy. Prowadzimy linię od skrzydła nosa przez zewnętrzną okolicę tęczówki. Może być przesunięcie linii o 1-2 mm w kierunku źrenicy, jeśli potrzebujemy sprawić, by łuk był bardziej podniesiony.

 

Zakończenie brwi. Od skrzydła nosa prowadzimy linię w kierunku zewnętrznego kącika oka.

 

Grubość brwi będzie zależała od ich naturalnej grubości, a także od charakteru makijażu i całej stylizacji. Już od kilku lat w modzie są brwi gęste, maksymalnie zbliżone do naturalnych. Warto nauczyć się przeczesywać brwi, nadawać im odpowiedni kształt oraz właściwie je malować. Czasami potrzebne jest farbowanie brwi, żeby stworzyć bardziej wyrazisty efekt. 

 

Do pielęgnacji brwi istnieją setki produktów: bezbarwne żele z fiksacją, tusze do brwi, markery, cienie, kredki, wosk, a nawet pomada. Szczerze mówiąc, nie widzę większego sensu w eksperymentowaniu z tym wszystkim. Sądzę za to, że kluczowe jest znalezienie odpowiedniego specjalisty, który wskaże, czego dokładnie potrzebujemy.