Kilka pytań do Alony Ruban o przedłużaniu rzęs

 

 Przedłużanie rzęs to obecnie bardzo modny trend. Wiele się jednak mówi o tym, że zabieg może osłabiać naturalne rzęsy i prowadzić do ich wypadania. Czy to prawda?

 

Zgadza się, Jest to modny trend głównie dlatego,  że rzęsy ułatwiają nam życie. A żyjemy teraz w takim pędzie, że wszystko chcemy zrobić jak najszybciej, jak najwięcej zdążyć i przy tym jak najmniej czasu na tym stracić. Więc powiedziałabym nawet, że przedłużanie rzęs pomaga nam więcej osiągnąć : ) Rzęsy naturalne mogą być osłabione tylko w przypadku, gdy zabieg zostanie źle wykonany lub materiały wykorzystane podczas zabiegu będą źle dobrane i nieodpowiednio dopasowane do rzęs naturalnych. Stylistka ma za zadanie ocenić stan rzęs przed zabiegiem i dopasować rzęsy według ich grubości, długości oraz oczywiście metody przedłużania.

Przy poprawnie wykonanym zabiegu,  rzęsy naturalnie nie ucierpią.

 

 

 Czym kierować się przy wyborze profesjonalnego salonu przedłużającego rzęsy, by nie trafić do miejsca, gdzie może stać nam się krzywda?

 

 

Uważam że są trzy najważniejssze kryteria, na które zawsze trzeba zwracać uwagę przed pójciem do jakiegokolwiek salonu:
 

 - Opinie w internecie - w większości przypadków są one prawdziwe i według ocen można dobrać dobre miejsce. Warto czytać opinie, a nie patrzyć tylko na cyfry.
 

Zdjęcia prac stylistek - muszą być wykonane przez stylistki salonu, a nie „ściągnięte” z Internetu. Zwracajcie uwagę na to, by wszystkie zdjęcia (w mediach społecznościowych, na profilach salonu) były wykonane w tej samej stylistyce – wtedy wiadomo, że są one na pewno zrobione przez pracowników tego salonu. Ważna jest też estetyka zdjęć – dużo nam może zdradzić.

 

Cennik - rzęsy nie mogą kosztować tanio! Nie wierzę, że za niską kwotę będą one poprawnie wykonane i co ważne – że stylistka użyje dobrych jakościowych materiałów. A warto podkreślić, że materiały premium (na których m.in. pracujemy w naszym studio) są wygodne w użyciu i ułatwiają pracę stylistkom. Są także absolutnie komfortowe , jeśli chodzi o codzienne noszenie przez klientki.


 

Jak ważna jest higiena podczas zabiegu przedłużania rzęs? O czym musi pamiętać osoba, która go wykonuje, a o czym klientka, by sobie nie zaszkodzić?

 

 

Jest bardzo ważna. dlatego że pracujemy z oczami, z tak delikatnym organem, musimy przestrzegać ustalonych zasad i reguł. Stylistka powinna wykorzystywać jednorazowe materiały (kiedy to jest potrzebne), sterylizować oraz dezynfekować narzędzia. Powinna pilnować czystości w miejscu pracy oraz tego, by na przestrzeni międzyrzęsowej nie pojawiały się jakiekolwiek wydzieliny czy resztki kosmetyków.

Natomiast klientka musi być uprzedzona przez stylistkę o regułach, których ma przestrzegać, mianowicie: myć rzęsy wodą lub jeżeli jest taka potrzeba - specjalnym szamponem do rzęs.

 

 

Co, jako profesjonalistka, sądzi Pani o przedłużaniu rzęs w domu? Czy przyklejanie tych sztucznych jest bezpieczne dla zdrowia? Czym może grozić?

 

 

Osobiście nie jestem zwoleniczką zakładania rzęs w domu przez stylistki. Nawet przy wykorzystaniu dobrych materiałów i przy zapewnieniu, że zabieg zostanie dobrze przeprowadzony, uczucie niepewności i nieufności pozostaje,  wisi gdzieś z tyłu głowy. Ciężko poczuć się u stylistki w domu, jak w prawdziwym profesjonalnym miejscu. Wiąże się to z poczuciem dyskomfortu. Nawet, jeżeli uda się stylistce wydzielić w domu przestrzeń strikte pod pracę, nigdy nie możemy być pewni, czy podczas wizyty nie natkniemy się na jakieś domowe rzeczy stylistki, czy na sytuację, w której dzieci będą biegały po mieszkaniu. A to przecież nie wpływa pozytywnie ani na stylistkę (zdenerwowanie, częste odchodzenie od stanowiska pracy, dekoncentracja, nie skupienie się na wykonywanej pracy, mylenie się, niedokładność), ani na klientkę (brak komfortu, brak poczucia profesjonalizmu ze strony stylistki, niepewność).

Warto zwrócić uwagę, że ( najczęściej) u stylistek wykonujących pracę w domu, zabieg jest dość tani, przez co stylistka nie może pozwolić sobie na wysokiej jakości materiały (na których pracuje) oraz na zadbanie o odpowiednią higienę.