Nitkowanie brwi – czyli miłość od pierwszego „zabiegu”

Często, gdy nasze stylistki biorą w dłoń nitkę, to zazwyczaj po zaledwie kilku sekundach ze strony klientek pada pytanie: „Do czego to służy” i „Czy będzie bolało?” Dlatego jeśli jeszcze nigdy nie miałaś robionego nitkowania, koniecznie przeczytaj ten artykuł – być może już za chwilę Twoje życie stanie się piękniejsze, bo odkryjesz swoją ulubioną metodę depilacji!

 

Nitkowanie – jedna z metod depilacji, którą jest w naszym studio bardzo popularna (i najczęściej używana). Specjalistyczna nitka chwyta nawet najbardziej cienkie i krótkie włoski, usuwając je wraz z cebulkami, dzięki czemu efekt utrzymuje się dłużej. Nitkę używamy do depilacji wąsika i przede wszystkim – do nadania odpowiedniego kształtu i regulacji brwi. Jest to jeden z najszybszych sposobów usuwania włosków, ponieważ za jednym pociągnięciem możemy usunąć całą linię włosków oraz meszek. Niestety, nitkowania nie można zrobić sobie samemu – potrzebne są do tego obie dłonie stylistki i najczęściej konieczna jest także pomoc samej klientki, która musi w odpowiednim momencie i miejscu naciągnąć skórę, tak by nitkowanie było jak najmniej bolesne.

 

Podsumowując:

- nitkowanie to jedna z najbardziej precyzyjnych i najszybszych metod depilacji

- nie ma przeciwskazań do jego stosowania (nitka polecana jest dla kobiet z wrażliwą skórą, gdyż zazwyczaj nie zostawia podrażnień na skórze, a jeśli faktycznie się one pojawiają zaczerwienienia, to bardzo szybka znikają)

- nitka wyrywa włoski wraz z cebulkami, dlatego efekt zabiegu jest długotrwały

- to, czy nitkowanie boli, to sprawa bardzo indywidulana – w naszej kilkuletniej pracy, spotykaliśmy się zarówno z klientkami, którym nitkowanie sprawia przyjemność, jak i tymi, które odczuwają mały dyskomfort (ale jak to mówią: „jest to poświęcenie warte bycia pięknym”)