Regulacja brwi w profesjonalnym salonie, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Regulacja brwi - dla jednych - temat bardzo przyjemny (w końcu zadbane brwi to podstawa), dla drugich - budzący przerażenie i przypominający o błędach z przeszłości (zbyt cienkie, zbyt okrągłe, za mocno wyregulowane brwi - brzmi znajomo?). Jedno jest pewne - regulacja brwi  na własną rękę to zadanie tylko dla tych z Was, które mają  dużą wprawę i przede wszystkim wiedzę na temat odpowiedniego kształtu. W przeciwnym razie - można doprowadzić do sytuacji, w której włoski brwi w pewnych miejscach już nam nie odrosną i nie powrócą do pierwotnego kształtu.

 


W naszym studio regulację wykonujemy na 3 sposoby, do wyboru:

za pomocą nitki (zdecydowanie najbardziej popularna i najszybsza metoda depilacji)
pęsetą
woskiem  

 

Uporządkowanie brwi oraz nadanie im odpowiedniego kształtu to podstawa całej stylizacji. Dążymy do tego by uzyskać jak najbardziej naturalny, nieprzerysowany efekt. Co najważniejsze – każda stylizacja brwi dostosowana jest indywidualnie do klientki – do jej oczekiwań, kształtu twarzy czy koloru włosów i karnacji.

 

- My, profesjonalne stylistki brwi, jesteśmy właśnie od tego, by pokazać klientce, jakie triki zastosować, by wyeksponować to, co najlepsze. Dzięki stylizacji brwi możemy zrobić naprawdę wiele, np. optycznie powiększyć oko, złagodzić rysy twarzy, zmniejszyć nierówności a nawet odmłodzić się o kilka lat ”  - mówi Mariia Pavlik, stylistka Her Eyes Studio.

 

Jeśli jednak zdecydujemy się na regulację i stylizację brwi na własną rękę, pamiętajmy o podstawowych zasadach:

- nie wyrywaj zbyt dużo włosków

- nie zmieniaj na siłę kształtu swoich brwi

- używaj pęsety zgodnie z jej przeznaczeniem – często niewłaściwe użycie doprowadza do stanów zapalnych czy podrażnień skóry

- nie skracaj za bardzo brwi

- uważnie dobieraj kosmetyki do brwi – zbyt ciemne malowanie brwi nie będzie na pewno wyglądało dobrze!