Czy możemy być pewne (i jak to sprawdzić), że zęby które zrobił nam stomatolog są poprawnie zrobione? Gdzie gwarancja, że keratynowe prostowanie włosów zostało wykonane w prawidłowy sposób?
W końcu – skąd możemy wiedzieć, że rzęsy które mamy na swoich oczach są jakościowo dobre i nie zrobią nam krzywdy czy wystarczająco pięknie wyglądają?
Tak naprawdę nie możemy, bo ocenić to na 100% jest w stanie tylko profesjonalista.
Ale my możemy cieszyć się z ich pięknego wyglądu.
Jakie błędy mogą popełnić stylistki przedłużania rzęs i z czym to się wiąże?
- Wykorzystanie słabych jakościowo materiałów – wiadomo, że jakość ma znaczenie, i to ogromne. Tanie produkty są sztywne i nieelastyczne w dotyku, w całości tworzą niedopasowany efekt. A płyny (używane przy zabiegu) mogą wywołać alergię.
- Posklejane rzęsy – bardzo częsty błąd, którego klientka nie jest w stanie zauważyć na pierwszy rzut oka. Widoczne jest to dopiero wtedy, gdy zacznie przeglądać swoje rzęsy z bliska, w powiększającym lusterku i w sposób bardzo szczegółowy przekładać każdą rzęsę po kolei. Prawidłowo – na każdą rzęsę naturalną powinna być doklejona jedna rzęsa sztuczna (w przypadku metody „Classical Lashes”), dwie lub więcej (w przypadku metod objętościowych) – wtedy jest to całkowicie bezpieczne. Posklejane sztuczne rzęsy mogą zaburzyć proces wzrostu rzęs naturalnych.
- Rzęsy bardzo blisko przyklejone do powieki – przez co klientka może odczuwać dyskomfort. Poczucie kłucia, swędzenia. Odczuwa się wtedy ciągłą potrzebę drapania oczu, przez co rzęsy szybciej wypadają. Ten dyskomfort minie, kiedy rzęsy trochę odrosną.
- Rzęsy za daleko przyklejone od powiek – co powoduje mocniejsze obciążenie rzęs naturalnych. Gdy popełni się ten błąd, rzęsy wyglądają jakby klientka wykonała zabieg przynajmniej tydzień temu, czyli są poplątane i nie wyglądają „świeżo”.
- Źle dobrana metoda do rzęs naturalnych – zbyt długie czy za grube rzęsy mogą obciążać rzęsy naturalne. Jeżeli stylistka nieprawidłowo dobrała rzęsy (czy też klientka chce bardzo długie i gęste rzęsy, a naturalne ma słabe i cienkie), to nie ma żadnej gwarancji, że naturalne rzęsy nie zostaną uszkodzone.
- Nieprawidłowo dobrany efekt do urody – istnieją określone reguły, według których przeprowadzany jest zabieg i dobierany jest efekt przedłużonych rzęs, np. do twarzy, oczu kobiety. Jeżeli ma ona bardzo małe, wąskie oczy, to nie możemy jej doczepić długich i prostych rzęs, bo mogą wizualnie całkowicie zamknąć oczy. Lub kiedy kobieta ma dużą przestrzeń pomiędzy powieką a brwią, to krótsze rzęsy byłyby w ogóle niewidoczne. Oczywiście jest jeszcze kwestia gustu, ale to już zupełnie inna historia.
Te wszystkie błędy wychodzą przez brak wystarczającej wiedzy i doświadczenia u stylistek.
Z drugiej strony jest jeszcze kwestia na co powinna zwrócić uwagę klientka przy wyborze odpowiedniego salonu?
Obowiązkowo, przed wizytą powinnyśmy obejrzeć zdjęcia miejsca, do którego zamierzamy iść. Chodzi przede wszystkim o zdjęcia, przedstawiające prace stylistek (warto zwrócić uwagę, czy wszystkie zdjęcia są zrobione w mniej więcej jednym stylu, wtedy jest gwarancja że te prace zostały wykonane przez stylistki tego salonu – możecie sprawdzić fanpage Her Eyes Studio i zobaczyć, jak przykładowo to powinno wyglądać). By wizyta nie zakończyła się dużym rozczarowaniem (efekt końcowy przedłużania jest zupełnie inny, niż ten, o którym marzyłyśmy), warto wybrać najbardziej odpowiadające nam zdjęcie (z zamieszczonych na facebooku czy Instagramie danego studia) i pokazać je stylistce.
Ważne!Jeżeli po zabiegu pojawiły się jakiekolwiek niekomfortowe odczucia, najlepiej zadzwonić do stylistki i dowiedzieć się, jaka może być tego przyczyna.
Wybierajcie najlepszych, bo jesteście warte najlepszego.