Kobieta w ciąży i młoda mama chce wyglądać i czuć się pięknie i zadbanie. Doskonale to rozumiemy – “małe przyjemności” w postaci zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych wpływają przede wszystkich na samopoczucie i sprawiają, że kobieta czuje się dobrze w swoim ciele, które z dnia na dzień zmienia się coraz bardziej. W tym wszystkim jednak, na pierwszym miejscu bez wątpliwości jest bezpieczeństwo – zarówno przyszłej mamy, jak i dziecka. W głowach przyszłych mam pojawia się pytanie: czy w ciąży można robić rzęsy? Spieszymy z odpowiedzią! Jakie zatem zabiegi z naszej oferty można wykonać w ciąży? Jak się okazuje – prawie wszystkie, są jednak “lepsze” i “gorsze” okresy na ich wykonanie, oczywiście w zależności od rodzaju zabiegu.
LAMINOWANIE RZĘS W CIĄŻY
Czy laminowanie rzęs można wykonać we wszystkich miesiącach ciąży? Odpowiedz na to pytanie nie jest taka jednoznaczna. Na samym wstępie trzeba podkreślić, że laminowanie jest bezbolesnym i bezpiecznym zabiegiem dla dziecka – to powinno uspokoić przyszłe mamy. Ponadto, poza aspektami wizualnymi, takimi jak: przyciemnienie rzęs, podkręcenie, uniesienie ich u nasady, ma także wiele pozytywnych właściwości – odżywczych i wzmacniających: stymuluje wzrost rzęs, wzmacnia i sprawia, że rzęsy stają się elastyczne. A sam efekt “nowych” rzęs, który utrzymuje się stosunkowo długo – na pewno wpłynie na samopoczucie przyszłej mamy. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że w trakcie ciąży zachodzi wiele zmian hormonalnych w ciele kobiety, co może wpłynąć negatywnie na efekt po zabiegu lub nawet jego brak – organizm może odrzucić niektóre z produktów, wykorzystywanych podczas zabiegu, zwłaszcza w pierwszym trymestrze.
W efekcie czego laminowanie może się po prostu nie udać – rzęsy nie będą podkręcone, nadal zostaną proste lub efekt na rzęsach może być niejednakowy – na jednym oku może być mocniejszy, na drugim słabszy lub w ogóle.
Jeśli więc chcemy skorzystać z laminowania i cieszyć się pięknymi, podkręconymi rzęsami i zaoszczędzić czas każdego poranka na ich malowaniu, polecamy wykonać laminowanie nie na samym początku, lecz w ostatnim okresie ciąży – po pierwszym trymestrze raczej nie powinno być już niespodzianek z nieudanym efektem (mamy większą pewność, że efekt po laminowaniu będzie zgodny z oczekiwaniami).
Warto pamiętać, że ogólnymi przeciwwskazaniami do laminowania rzęs, także u kobiet w ciąży jest m.in.:
- uczulenie na produkty wykorzystywane podczas laminowania
- infekcyjne zapalenie oczu
- obrzęki i opuchlizna w okolicach oczu
PRZEDŁUŻANIE RZĘS W CIĄŻY
Jak powiedziała nam okulista, dr Kamila Kucharska z Vidium Medica, pierwszy trymestr ciąży jest kluczowy dla całej organogenezy dziecka, stąd mimo braku realnych przeciwwskazań, nie jest zalecana aplikacja rzęs (kobiety dość często rezygnują z farbowania włosów lub malowania paznokci w tym okresie). Kolejne trymestry są bezpieczniejsze, o ile mamy pewność, że przyszła mama nie jest alergiczką i aplikacja rzęs nie odbywa się po raz pierwszy.
Sztuczne rzęsy w ciąży – czy warto się na nie zdecydować? Przy podejmowaniu decyzji o zagęszczaniu rzęs, warto wziąć także pod uwagę czas aplikacji – trwa ona zazwyczaj ok 2-2,5h w pozycji leżącej, co może okazać się problematyczne dla przyszłej mamy. Natomiast w trakcie zabiegu polecamy zrobić kilka krótkich przerw, żeby się delikatnie rozruszać i nie być cały czas w tej samej pozycji.
Sam efekt wizualny – piękne, gęste rzęsy bez potrzeby ich tuszowania, może jednak sporo wynagrodzić i wpłynąć pozytywnie na samopoczucie oraz komfort psychiczny klientki. Doskonale wiemy, że szczególnie przed porodem oraz tuż po, kobiety nie mają ani czasu, ani siły na makijaż, dlatego przedłużenie rzęs jest doskonałym sposobem na to, by kobiety po prostu czuły się w tym okresie komfortowo i … kobieco!
Na co jednak warto zwrócić uwagę to to, by wybrać profesjonalne studio, w którym zostanie wykonany zabieg.
STYLIZACJA BRWI W CIĄŻY
Stylizację brwi można robić bez obaw, o ile oczywiście nie występuje uczulenie na produkty do koloryzacji brwi lub uszkodzenia/otarcia w okolicy łuku brwiowego. Jest zabiegiem stosunkowo szybkim (do 30 minut), a więc czas trwania zabiegu nie powinien być kłopotliwy dla przyszłej mamy. Dzięki stylizacji, spojrzenie będzie wyraziste, podkreślone, a co więcej – będzie można na jakiś czas zapomnieć o malowaniu brwi i samodzielnej regulacji.