Gęste, długie niczym wachlarze rzęsy, choć dodają uroku i oszczędzają czas spędzony na wykonywaniu codziennych makijaży, rządzą się swoimi prawami – najważniejsze z nich to higiena. Wiele z naszych klientek ma dylemat – z jednej strony nie chcą nadmiernie dotykać rzęs z obawy przed ich wypadnięciem, z drugiej strony – wiedzą, że unikanie mycia może doprowadzić nie tylko do niezadowalającego efektu wizualnego, ale i do rozwoju bakterii – dlatego mycie przedłużanych rzęs jest bardzo ważne. Jak więc prawidłowo pielęgnować rzęsy przedłużane? Czym myć przedłużane rzęsy, by nie zaszkodzić, a pomóc? Jak często myć przedłużane rzęsy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule, który został napisany przy pomocy okulisty, dr Kamili Kucharskiej.
Na wstępie trzeba zaznaczyć jedną bardzo ważną rzecz – posiadanie pięknych, długich, gęstych rzęs sztucznych nie zwalnia z dbania o ich czystość. Myjemy włosy i skórę głowy, dlaczego jednak pomijamy rzęsy? To bardzo częsty i niestety – poważny błąd. Jak rekomenduje dr Kamila Kucharska z Vidium Medica, higiena oczu powinna odbywać się dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W przypadku rzęs przedłużanych, pierwsze mycie powinno odbyć się po 24h od zabiegu (pamiętaj, by przez pierwsze 24h po zabiegu nie moczyć rzęs, ponieważ wpływa to na trwałość aplikacji). Na co jeszcze zwrócić uwagę? Jak myć przedłużane rzęsy? Oto nasze “złote zasady”, które zawsze po zabiegu przypominamy naszym klientom – warto je czym prędzej wprowadzić w życie, by móc cieszyć się pięknym spojrzeniem:
- podczas codziennego mycia twarzy, nie trzyj zbyt mocno rzęs, nie ciągnij
- rzęsy oczyszczaj bardzo delikatnie, przy użyciu palców
- bardzo ważne miejsce to miejsce pomiędzy powieką, a rzęsami – to właśnie tam gromadzą się najczęściej resztki podkładu i innych kosmetyków, a także kurz i inne zanieczyszczenia
- smarując twarz kremami czy innymi produktami, omijaj okolice rzęs
- zachowaj ostrożność także wykonując makijaż oczu (a jeśli jest taka możliwość, zrezygnuj z cieni)
- nie tuszuj rzęs przedłużonych (a zwłaszcza nie używaj tuszu wodoodpornego)
- nie czesz mokrych rzęs – najpierw powinno się je osuszyć, np. ręcznikiem papierowym i po całkowitym wyschnięciu, dopiero wtedy można rzęsy rozczesać specjalną szczoteczką (którą otrzymujesz od stylistki po zabiegu)
- do codziennej pielęgnacji rzęs przedłużonych wybieraj sprawdzone i specjalistyczne, tzn. przeznaczone do tego produkty. Ważne jest, aby posiadały odpowiedni skład, delikatnie, lecz dokładnie oczyszczały brzegi powiek, nie naruszały bariery ochronnej skóry i nie podrażniały powierzchni oka, a przede wszystkim pozwalały jak najdłużej cieszyć się efektem długich rzęs. Godnymi polecenia są bardzo popularne teraz szampony piankowe, niezawierające w swoim składzie olejków (w naszym studio możesz zakupić szampon marki InLei, który używają zarówno stylistki rzęs, jak i nasze klientki. Jest on naszym zdecydowanym faworytem ze względu na formułę OIL FREE, która przedłuża żywotność kleju, a więc możesz ją bez obaw stosować przy sztucznych rzęsach).